Niezawodne i Innowacyjne Systemy Bezpieczeństwa Gazowego
PL EN

O Nas

Atest Gaz to wiodący polski producent innowacyjnych i niezawodnych Systemów Detekcji i Bezpieczeństwa Gazowego oraz uznany ośrodek referencyjny w powyższym zakresie, który poprzez świadczone usługi, szeroką wiedzę, długoletnie doświadczenie oraz zaawansowaną technologię działa na rzecz pełnego bezpieczeństwa ludzi, mienia oraz środowiska. W codziennej działalności koncentrujemy się na tematyce pomiaru składu gazów, monitoringu i detekcji stężeń niebezpiecznych.

Naszą specjalnością są innowacyjne Systemy Detekcji i Bezpieczeństwa Gazowego niezawodnie informujące o zagrożeniach ze strony gazów niebezpiecznych lub ich braku. Innymi słowy zapewniające poczucie pewności wtedy, kiedy wszystko jest w porządku, jak i skutecznie ostrzegające w sytuacji zagrożenia.


Misją Atest Gaz jest zapewnienie Klientom i Użytkownikom pełnego komfortu, płynącego z poczucia bezpieczeństwa życia i zdrowia ludzi, ochrony mienia oraz środowiska przed zagrożeniami ze strony gazów niebezpiecznych.


Siła naszej marki wynika z codziennej pracy z naszymi Klientami, wykwalifikowanego i doświadczonego zespołu specjalistów – pasjonatów, ale także wielokierunkowego doświadczenia, dostępu do międzynarodowego know-how oraz doskonale rozwiniętego zaplecza badawczego i projektowego. Dzięki temu Atest Gaz może zaoferować unikalne, zaawansowane technologicznie, innowacyjne i niezawodne produkty, rozwiązania oraz systemy kompleksowo i w pełni zaspokajające indywidualne potrzeby Klientów zarówno sektora przemysłowego jak i budownictwa ogólnego (HVAC).

 

Kompetencje w Atest Gaz

Nasz zespół składa się z wykształconych i ambitnych ludzi - jesteśmy najlepszymi specjalistami w swojej dziedzinie - dlatego też cały czas kładziemy nacisk na poszerzanie i aktualizowanie wiedzy, rozwój oraz innowacje, tak aby móc sprostać wymaganiom stawianym przez naszych Klientów i rozwój rynku. Oprócz wystandaryzowanych produktów jakimi są m.in. czujniki gazów, jesteśmy otwarci i gotowi na dostosowanie naszej oferty do indywidualnych potrzeb klientów, które staramy się najpierw dobrze zrozumieć, zanim zaproponujemy optymalne dla nich rozwiązania. Klienci zawsze mogą liczyć na doradztwo z naszej strony podczas doboru produktów systemu detekcji gazów, instalacji i ich eksploatacji. Mamy wysokie poczucie profesjonalizmu i odpowiedzialności za naszą pracę, ponieważ rozumiemy, że dotyczy ona najwyższej wartości, jaką jest bezpieczeństwo ludzi, mienia i środowiska naturalnego - nie możemy więc pozwolić sobie na najmniejsze uchybienie. Nasze kompetencje budujemy na współpracy z wieloma ośrodkami akademickimi czy też firmami zagranicznymi, dzięki którym stale podwyższamy standardy naszych usług. Nasze kompetencje:

  • Techniki Sensorowe w detekcji gazów – w tym techniki optoelektroniczne
  • Metrologia Systemów Detekcji Gazów
  • Bezpieczeństwo Funkcjonalne
  • Techniki Cyfrowe i cyfrowego przetwarzania sygnałów
  • Projektowanie oprogramowania
  • Normalizacja międzynarodowa, regulacje i Standardy Techniczne
  • Bezpieczeństwo procesowe procesów technologicznych
  • Dyrektywy ATEX

Projekty

Prowadzone przez nas projekty zarządzane są zgodnie z zasadami zbudowanymi w oparciu o metodykę PRINCE2.

Dodatkowo wdrożyliśmy:

  • standardy ISO 9001oraz EN 80079-34 dla produktów ATEX,
  • systemy zarządzania treścią oraz dokumentacją: DMS, IBM Doors, BPMN i UML.

 

Historia Atest Gaz

Firma Atest Gaz została założona przez Zygmunta Pachole w 1973 r. w Borzęcinie, jako przedsiębiorstwo specjalizujące się w technice gazowniczej. W 1992 r. w Gliwicach powstała Pracownia Pomiarów i Automatyki, będąca oddziałem Atest-Gaz, której zarządzanie objął syn Zygmunta Pachole, Aleksander wraz z małżonką Małgorzatą – obecni właściciele firmy. Pracownia zajmowała się początkowo elektronicznymi układami regulująco-zabezpieczającymi do urządzeń grzewczych, a po przekształceniu w 1996 r. w niezależny podmiot jako Zakład Automatyki i Elektroniki Atest-Gaz, zaczął specjalizować się w systemach detekcji gazów palnych i toksycznych. Od 2008 r. firma funkcjonuje jako spółka jawna Atest Gaz A. M. Pachole. Od początku działalności właściciele Atest Gaz stawiali na wiedzę, kompetencje, wysoką jakość, innowację i inwestycje w najnowsze technologie, zatrudniając wysoko wykwalifikowany zespół ludzi, będących pasjonatami w swojej branży, rozwijając własne laboratorium badawcze, a także budując relacje z zachodnimi partnerami. Wartości te wraz z poczuciem odpowiedzialności za oferowane rozwiązania, zaangażowaniem, otwarciem na potrzeby klientów - są nadal wiodące dla właścicieli i całego zespołu firmy. 

Więcej informacji na temat naszej działalności : Broszura informacyjna Atest Gaz "O firmie

  Zapraszamy do współpracy!