Niezawodne i Innowacyjne Systemy Bezpieczeństwa Gazowego
PL EN

Kolejna duża realizacja w branży petrochemicznej

Kolejna duża realizacja w branży petrochemicznej

Za nami intensywny okres konsultacji technicznych oraz projektowych dotyczących nowo budowanej instalacji u naszego stałego klienta. Wspólne działania, przełożyły się na realizację zamówienia na dostawę złożonego systemu detekcji gazów, który finalnie uruchomiliśmy w ostatnich tygodniach. Urządzenia produkcji Atest Gaz zostały zamontowane w nowo wybudowanym 200 m kominie na terenie rafinerii.

Inwestor, dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa instalacji, podjął decyzję o zastosowaniu kompleksowego rozwiązania, a więc systemu Sigma Gas przeznaczonego do monitorowania jakości atmosfery wewnątrz komina. Zamontowano czujniki SmArtGas 4, ReAct 4, dwukolorowe sygnalizatory LTT2 z funkcją GasOK oraz łącznie kilkanaście jednostek sterujących w celu zapewnienia redundancji systemów. Dzięki kompleksowemu podejściu uzyskano wszystkie dodatkowe benefity płynące ze stosowania systemu Sigma Gas m.in. bezinwazyjną bezprzewodową kalibrację oraz komunikację zdarzeń w miejscu montażu czujników za pomocą wbudowanej sygnalizacji FLED. Czujniki gazów analizują atmosferę pod kątem obecności spalin, które mogą pochodzić z przewodu spalinowego w przypadku jego rozszczelnienia. Ich obecność wykrywana jest poprzez monitoring stężeń tlenku węgla, dwutlenku siarki, siarkowodoru, tlenu i temperatury na kilku poziomach wewnątrz komina, sięgając nawet 200m.

Dodatkową i nowatorską aplikacją w systemie Sigma Gas była integracja urządzeń Atest Gaz z czujnikami temperatury, które także odpowiedzialne były za monitoring szczelności, gdyż wzrost temperatury w kominie może oznaczać, że gorące gazy spalinowe wydostały się do przestrzeni, w której przebywają ludzie.

Całość zwieńczona jest dedykowanym panelem z aplikacją SCADA, który odpowiada za wizualizację pracy wszystkich kilkunastu systemów i na bieżąco informuje służby o poziomie bezpieczeństwa.

Zapraszamy do współpracy!

 

 

  Więcej o rozwiązaniach Atest Gaz →